نهال انجیر سیاه

درخت انجیر که با نام Ficus نیز شناخته می شود ، گیاهی از خانواده Moraceae است و دارای 600 مدل مختلف است. بیشتر آنها وحشی یا زینتی هستند. وطن اصلی درخت انجیر اروپا ، آسیا ، آفریقا و منطقه مدیترانه است. در ایران به طور گسترده در روستای سمنگان کاشته می شود ، بنابراین به عنوان میوه مناطق نیمه گرم طبقه بندی می شود.

درخت انجیر دارای برگهای پهن و کرک دار ، دارای پنجه ای از برگها با شیارهای عمیق است. رشد درخت انجیر بسیار زیاد است و ارتفاع درخت به 10 تا 15 متر می رسد و تا 300 سال عمر می کند. تاجی گسترده دارد و قدرت باروری آن بسیار زیاد است. تنه درخت انجیر سیاه است و مقاومت زیادی در برابر سرما ندارد. میوه این گیاه زودرس است اما به هیچ وجه برای خشک شدن مناسب نیست.

نهال انجیر سیاه یکی از متداول ترین انواع درختان انجیر است که اندازه آنها زیاد است. این انجیر اولیه دارای بافتی نازک ، بنفش تا بنفش مایل به قرمز ، آبدار ، ترش و شیرین است. این نوع معمولاً به صورت تازه ، خشک مصرف می شود ، خوب نیست و مقاومت نسبتاً بالایی در برابر سرما دارد. تکثیر انجیر با روشهای مختلفی مانند کاشت بذر ، خواب ، قلمه ، پیوند و قلمه چوبی انجام می شود. این رقم مقاوم به خشکی است ، اما برای باردهی منظم ، به ویژه در فصول گرم ، به آبیاری منظم نیاز دارد.

کاشت

قبل از کاشت نهال انجیر سیاه ، باید خاک را به صورت عمیق شخم بزنید ، اما پس از لقاح سطحی ، خاک باید شخم زده شود. سوراخ هایی که می خواهید نهال انجیر را در آن قرار دهید باید 5 سانتی متر طول و 5 سانتی متر عرض داشته باشد.

مبارزه با بیماری ها و آفات درخت انجیر سیاه یکی از مهمترین اقداماتی است که باید به آن توجه کنید. مورچه ها یکی از مهمترین و اولین آفاتی هستند که وارد این نهال ها می شوند و باید از ورود آنها جلوگیری کنید. مورچه از دو طریق وارد نهال می شود که یکی از آنها زمان گرده افشانی است. از زمان های دیگر زمان رسیدن و خشک شدن میوه است.

انجیر

انجیر قرن هاست که به عنوان میوه ای بسیار خوشمزه و مغذی در سراسر جهان محبوب است. مطالعات اخیر در مورد خواص انجیر نشان داده است که انجیر برای درمان بسیاری از مشکلات پزشکی از دیابت گرفته تا اگزما مفید است.

انجیر که به دلیل طعم شیرین ، ملایم و کاربردهای فراوان مورد توجه قرار گرفته است ، غذاهای کم کالری و کم چربی است. یک انجیر بزرگ تازه فقط 47 کالری دارد. اگر می خواهید لاغر شوید ، خوردن انجیر (در حد متوسط) جایگزین مناسبی برای میان وعده های ناسالم است.

یکی از فواید انجیر برای سلامتی این است که حاوی انواع آنتی اکسیدان است. از آنجا که اکسیداسیون تقریباً بر همه اعضای بدن تأثیر می گذارد ، آسیب آن با بسیاری از بیماری ها ، پیری و سرطان مرتبط است. انجیر به عنوان یکی از غذاهای غنی از آنتی اکسیدان به جلوگیری از این مشکلات کمک می کند.

هزاران سال از انجیر برای درمان بسیاری از بیماری های شایع استفاده می شود. بیش از 40 بیماری مربوط به دستگاه گوارش ، غدد درون ریز ، تولید مثل و تنفس با میوه انجیر ، عصاره و ترکیبات آن درمان شده اند.

مطالعات نشان داده است که انجیر در درمان کم خونی ، سرطان ، دیابت ، جذام ، بیماری کبدی ، فلج ، بیماری های پوستی ، زخم معده ، مجاری ادرار و عفونت های دستگاه گوارش موثر است. از درخت انجیر و میوه آن نیز برای تهیه داروهای جدید استفاده می شود و محققان امیدوارند که همچنان به یافتن مصارف دارویی جدید برای این گیاه ادامه دهند.

خرید

اگر تصمیم به خرید نهال دارید نهالستان آقای نهال با تولید  نهال   انجیر سیاه با کیفیت آماده همکاری با شما می باشد ، و چون فروش نهال بصورت مستقیم و بدون واسطه است با نازلترین قیمت دراختیار شما قرار داده میشود ارقام این نهال  جزء بهترین و با کیفیت ترین نهال انجیر سیاه در کشور است و نظرات مثبت مشتریان طی سال ها خرید از این نهالستان گویای این امر می باشد ، ما از کاشت  تا  برداشت  نهال   انجیر سیاه پاسخگوی شما خواهیم بود ، جهت خرید اینترنتی نهال با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

خرید نهال انجیر سیاه

دیدگاهتان را بنویسید

تماس با ما

واتساپ

واتساپ

برگشت به منوی تماس ها

تلگرام

برگشت به منوی تماس ها

برگشت به منوی تماس ها

برگشت به منوی تماس ها

برگشت به منوی تماس ها