نهال زیتون

زیتون یک گیاه نیمه گرمسیری است و می توان آن را در مناطقی کاشت که خطر یخبندان شدید زمستانی وجود ندارد. همیشه سبز است و برگهای آن هر 2 تا 4 سال یکبار می ریزد ، در حالی که هر ساله برگهای جوان روی شاخه ظاهر می شوند. برگها سبز تیره هستند و ابعاد آنها در انواع مختلف متفاوت است.

رنگ سطح فوقانی برگها سبز تیره و پوشیده از لایه ای از بافت مومی است و در سطح پایین موهای ستاره ای نقره ای وجود دارد. در برابر خشکی و گرما مقاوم هستند. شکوفه های زیتون معمولاً دیرتر از گل درختان میوه دیگر شکوفا می شوند گلها خوشه ای هستند و هر خوشه از خوشه های 8 تا 25 گل تشکیل شده است. رنگ گلها سفید پوسته و دارای چهار گلبرگ و چهار کاسبرگ است. دو نوع گل وجود دارد. گلهایی کامل که اندامهای نر و ماده دارند و گلهای ناقصی که فقط اندامهای نر دارند تعداد گلها فوق العاده زیاد است و اگر 1 تا 3٪ گلها به میوه تبدیل شوند یک باردهی مناسب و اقتصادی خواهد بود. تلقیح توسط باد و حشرات انجام می شود. ناسازگاری گرده با ماده یکی از مهمترین عوامل شناخته شده در باروری در زیتون است.

آبیاری

زیتون نسبت به خشکی خاک مقاوم است و می توان آن را در مناطق خشک و با بارندگی سالیانه 300 میلی متر کشت کرد. درخت زیتون برای تأمین کامل آب مورد نیاز خود سالانه به 600 تا 800 میلی متر بارندگی نیاز دارد. هر درخت زیتون بالغ در طول فصل رشد برای رشد کافی و افزایش کیفیت روغن به 1700 تا 2400 لیتر آب نیاز دارد. تنش آبیاری از فوریه تا ژوئن می تواند توسعه جوانه های گل ، گلدهی ، تشکیل میوه و رشد شاخه ها را مختل کند. کمبود رطوبت خاک بین ماه های ژوئن و آگوست می تواند باعث جمع شدن و جمع شدن میوه شود. تنش آبی در طی ماه سپتامبر کیفیت و اندازه میوه را نیز کاهش می دهد. آبیاری منظم باغ پدیده باردهی (سالانه) را کاهش می دهد. آبیاری بیش از حد درختان زیتون منجر به رشد بیش از حد ، هرس بیشتر و هزینه های کارگر و همچنین کیفیت روغن پایین می شود. آبیاری مناسب باعث بهبود اندازه میوه و افزایش کمی و کیفیت روغن می شود.

زیتون

زیتون یکی از میوه های شناخته شده و مفید برای سلامتی است. با این حال ، بیشتر مردم با فواید زیتون سبز برای سلامتی آشنا هستند ، اما اکثر آنها تصوری از وجود زیتون سیاه ندارند. اما آیا می دانید زیتون سبز و زیتون سیاه از یک نوع هستند.

خرید

اگر تصمیم به خرید نهال دارید نهالستان آقای نهال با تولید  نهال زیتون با کیفیت آماده همکاری با شما می باشد ، و چون فروش نهال بصورت مستقیم و بدون واسطه است با نازلترین قیمت دراختیار شما قرار داده میشود ارقام این نهال  جزء بهترین و با کیفیت ترین نهال   زیتون در کشور است و نظرات مثبت مشتریان طی سال ها خرید از این نهالستان گویای این امر می باشد ، ما از کاشت تا برداشت  نهال زیتون پاسخگوی شما خواهیم بود ، جهت خرید اینترنتی نهال با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

خرید نهال زیتون

دیدگاهتان را بنویسید

تماس با ما

به زودی

به زودی

برگشت به منوی تماس ها

به زودی

برگشت به منوی تماس ها

برگشت به منوی تماس ها

برگشت به منوی تماس ها

برگشت به منوی تماس ها