گلابی شاه میوه

گلابی شاه میوه

گلابی شاه میوه نوع دیگری از گلابی است که منشا اصلی آن ایران است. نهال گلابی شاه میوه یکی از معروف ترین گلابی های ایران است. اندازه میوه های این گونه نسبتاً بزرگ و به رنگ زرد روشن تا سبز و شکل آن مخروطی است.

نام های معادل این رقم شاهمیوه اصفهان ، شاهمیوه کرج و انواع دیگر میوه ها است که ظاهراً همه آنها بسته شده اند تا در محل جدا شوند. این رقم از گونه P. communis L. است و دارای یک تاج باز و پهن است ، سطح پوست پوسته پوسته آن جدا شده و رنگ شاخه های جوان آن قرمز تا بنفش است که بر اساس تجربه مهد کودک از قرمز است ارقام گلابی. گلها بزرگ و باز و میوه ها کاملا گلابی شکل هستند. زمان استفاده از میوه در اواسط تابستان و از گروه ارقام است. بافت میوه نرم و دارای سلولهای سنگی علی معلولی در اطراف تخمدان است. این نوع سلولهای سنگی خاص فقط در این ارقام شاهک و دامکاج دیده می شود.

کاشت

ابتدا باید خاک و خاک مناسب برای کاشت آماده شود. نهال گلابی شاه بذر رطوبت را تحمل می کند و در خاکهای شنی به خوبی رشد می کند. در زمان کاشت باید عمق و فاصله مناسب کاشت نهال را در نظر گرفت زیرا این نوع نهال در مراحل رشد شاخ و برگ زیاد است. همچنین توجه به عمق از اهمیت برخوردار است زیرا ریشه نهال باید تهویه خوبی داشته باشد. خاکهای سنگین و آهکی به هیچ وجه برای کاشت نهال زالزالک مناسب نیستند.

گلابی

گلابی یک میوه دانه دار است. شاخه های برخی ارقام گلابی خاردار است ، دارای برگهای اره اره ای و حاشیه های نوک تیز یا صاف است. گلهای گلابی همزمان با برگها ظاهر می شوند و روی گل آذین گل کوکب قرار می گیرند. در گل آذین 7-8 گل وجود دارد. بیشتر گلها در نوک خارهای دو ساله به دست می آیند. شاخه های درخت گلابی شبیه سیب است و شامل خار ، بره ، براندی و نعناع است. درخت گلابی نسبت به سیب نسبت به سرما حساسیت بیشتری دارد و می تواند تا -30 درجه سانتیگراد مقاومت کند. علاوه بر این ، انواع مختلف گلابی گرمای تابستان را تحمل می کنند و تابستان های خشک برای کنترل بیماری آتش سوزی که گلابی به آن بسیار حساس است ، مناسب است.

درختان گلابی مانند خاکهای شنی لومی و خاکهای سنگین و مرطوب برای این گیاه مناسب نیستند. دوره استراحت جوانه های گلابی حدود 1500-600 ساعت زیر 7 درجه سانتیگراد است. در خاکهای زهکشی شده از پایه برای ساخت باغهای گلابی و در خاکهای سنگی از پایه های زالزالک مناسب است. برخی از ارقام گلابی ، مانند بارتلت یا ویلیامز ، ناسازگاری موضعی با پایه ها را نشان می دهند و برای حل این مشکل از پایه های Old Home استفاده می شود. در خاک های خشک و آهکی از پایه های گلابی وحشی مناسب است و در خاک های زهکشی شده از پایه های بذر گلابی استفاده می شود و فاصله کاشت 7-8 متر است. فاصله کاشت در پایه های کوتوله 3-4 متر است.

خرید

اگر تصمیم به خرید نهال دارید نهالستان آقای نهال با تولید  نهال   گلابی شاه میوه با کیفیت آماده همکاری با شما می باشد ، و چون فروش نهال بصورت مستقیم و بدون واسطه است با نازلترین قیمت دراختیار شما قرار داده میشود ارقام این نهال  جزء بهترین و با کیفیت ترین نهال گلابی شاه میوه در کشور است و نظرات مثبت مشتریان طی سال ها خرید از این نهالستان گویای این امر می باشد ، ما از کاشت  تا  برداشت  نهال   گلابی شاه میوه پاسخگوی شما خواهیم بود ، جهت خرید اینترنتی نهال با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

خرید نهال گلابی شاه میوه

دیدگاهتان را بنویسید

تماس با ما

واتساپ

واتساپ

برگشت به منوی تماس ها

تلگرام

برگشت به منوی تماس ها

برگشت به منوی تماس ها

برگشت به منوی تماس ها

برگشت به منوی تماس ها